Olimpos'ta Pansiyonlar

Antalya Olimpos Hakkında…

Olimpos hakkında yüzlerce sayfa yazılsa bile yazılanlar Olimpos’ta ki atmosferi tam olarak yansıtmaz. Akdeniz tatil bölgelerinin içerisinde kendine has yapısı, ortamı bulunan özel bir yerdir Olimpos. Geçmişte genel olarak gençlerin, üniversite öğrencilerinin ağırlıklı olarak tercihi olan belde son yıllarda tüm kesimlerin gözdesi oldu.

olimpos-koala-pansiyon (1)Olimpos tatil kavramı içinde geçen birçok farklı başlığa tek başına cevap verebilen nadir yerlerden birisidir. Bir yer düşünün ki hem doğa cenneti olsun , hem tarih cenneti ve hem eğlencenin en kralına sahip olsun. Eğer söz konusu tatil ise daha ne olsun ? Olimpos yapısı gereği ağaçlar içinde yemyeşil bir yöredir ve bozulmamıştır. Buna istinaden genel olarak konaklama sağlayan işletmeler ağaç ev tarzında bungalovlarda kalınmaktadır. Genel olarak hemen hemen tüm işletmeler bu mantıkla ve doğal yapıyı bozmadan inşa edilmiştir. Yine tüm işletmelerin genel olarak bahçesi , kamelyaları ve hamakları mevcuttur. Bu hali ile Olimpos doğayı severlerin baş tacı yaptıkları bir cennettir.

Olimpos bakir doğasının yanı sıra tarihi yapısı ile dikkat çeker. Likya dönemine ait antik kent ve çevrede çok sayıda tarihi bölge bulunmaktadır. Bu özelliği ile kültür turizmi açısından önemli bir noktadır.

Ve tüm bunların yanı sıra gece sabaha kadar eğlenebileceğiniz çok sayıda mekan vardır.

Olimpos’u anlatmak kolay bir şey değil, tavsiye görmenizdir..

Latest posts by admin (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: