Olimpos'ta Pansiyonlar

Olimpos için Çeşitli Düzenlemeler Yapılacak

Olimpos’ta 2017 yaz sezonu için çeşitli kararlar alındı

Kumluca’nın turistik beldeleri Olimpos ve Adrasan’da yaz sezonu öncesi trafik düzenlemesi ve tur tekneleriyle ilgili önemli kararlar alındı.

Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Gürcan Yıldırım, Yazır Mahallesi Muhtarı Durmuş Karatekelioğlu, Adrasan Mahalle Muhtarı Nail Aksoy, meclis üyeleri ve birim müdürlerinin katıldığı toplantıda, turizm sezonu öncesi trafik düzenlemesi ve tur tekneleriyle ilgili önemli kararlar alındı.

Tekne ve seyyar satıcılara düzenleme

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da Olimpos ve Adrasan’da yaşanan en büyük sorunların başında trafik yoğunluğu, tur teknelerinin sahile yakın yanaşmaları ve seyyar satıcılar olduğunu ifade etti. Çetinkaya, sezon öncesi bu konularla ilgili alınacak kararlarla sorunları ortadan kaldıracaklarını belirtti. Hüsamettin Çetinkaya: “Son derece bakir, deniz, kum, güneş ve doğal güzellikleriyle öne çıkan her iki turistik beldemizin daha güzel ve yaşanılabilir hale gelmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Trafik için düzenlemeler önerildi

Kaymakam Polat Kara, Olimpos ve Adrasan’ın ilçenin turizme açılan penceresi olduğunu belirterek, özellikle de yaz aylarında yerli ve yabancı turist yoğunluğu nedeniyle trafikte aksamalar yaşandığını ifade etti. Bu olumsuzluklar nedeniyle hem turistlerden, hem de bölge halkından şikayet ve öneriler aldıklarını aktaran Kara, sorunların çözüleceğini vurguladı.

Toplantıda, trafik düzenlemesi, tur tekneleri için yanaşma yerlerinin belirlenmesi ve seyyar satıcılarla ilgili Mart ayının ilk haftasında tekrar biraraya gelinmesi kararı alındı.

Latest posts by admin (see all)

1 comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: